Warsztaty w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe"

Utworzono dnia 16.09.2021
W dniach 9 i 10 września dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Orli uczetniczyły w warsztatach organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Orli. Zajęcia prowadzone przez edukatora pozwoliły uczniom przybliżyć kulturę i historię polskich Żydów, a także poznać historię przedwojennej Orli. Klasy uczestniczyły w grze narracyjnej "Miasteczko Malki". W trakcie gry dzieci miały okazję obejrzeć repliki obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druku 3D oraz zdjęć.
Zajęcia odbyły się w związku z ceremonią odsłonięcia tablicy na cmentarzu żydowskim w Orli, która odbędzie się 23 września br.
Ceremonie oraz program towarzyszący realizowane są w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe", możliwego dzięki grantowi udzielonemu Muzeum POLIN przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy. Cmentarze zostały upamiętnione w ramach Programu „Oznakowanie cmentarzy żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej” realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

Utworzono dnia 16.09.2021, 13:49