zespół folkloru autentycznego "MALINKI" z Malinnik

Zespół folkloru autentycznego - "Malinki" powstał w 1998 r. Inicjatorem powstania zespołu był Stefan Kopa, kierownikiem zespołu jest Pani Wiera Niczyporuk. Zespół kultywuje miejscowy folklor, śpiewając pieśni charakterystyczne dla wsi Malinniki, przedstawia również różnego rodzaju obrzędy związane z weselem, chrztem, żniwami. Jest to jedyny zespół w naszej gminie, który prezentuje folklor w najczystszej jego postaci. To dzięki nim możemy usłyszeć pieśni śpiewane przez nasze prababki i babki, zobaczyć i przekazać naszym następcom piękno dawnych zwyczajów. W 2013 r. ukazała się pierwsza płyta zespołu.

---------------------------------------------

Malinki na Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego - (Utworzono dnia 11.09.2018)

Jubileusz 20 - lecia działalności artystycznej zespołu Malinki - (Utworzono dnia 17.07.2018)

Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych - (Utworzono dnia 19.06.2018)